نکات اشتباه در مورد سئو سیستم های مدیریت محتوا

چرا سیستم مدیریت محتوا برای موفق شدن مهم نیست؟

دلیل این امر این است که گوگل تنها خروجی هایی خاص را از وب سایت شما درک خواهد کرد و به دنبال زبان برنامه نویسی وب سایت شما نیست، البته که از زبان برنامه نویسی می تواند به راحتی با استفاده از یک الگوریتم ورود و خروج ساده برخوردار شود اما اصلا برایش مهم نخواهد بود، زیرا گوگل تنها از زبان نشانه گذاری اچ تی ام ال و اندکی نیز سی اس اس و جاوا اسکریپت پشتیبانی خواهد کرد و در نهایت خروجی وب سایت شما به صورت HTML برایش می تواند مهم باشد و مد نظر گرفته شود و گوگل نیز از همین راه برای کسب موفقیت استفاده خواهد کرد!

گوگل تنها از وب سایت هایی بهتر پشتیبانی خواهد کرد که قوانینش را بهتر و همین طور الگوریتم ها و قاعده های آن را برتر از سایت های رقیب استفاده کرده باشد، البته که این عوامل به سئوی بیرونی نیز که قبلا خدمت شما توضیح داده ایم نیز تاثیر خواهد گذاشت و به طور مثال بک لینک ها و همین طور لینک های دیگر وب سایت ها و برخی چیز های دیگر نیز می تواند برای این موتور جستجو مهم باشد اما اصل کلام و صحبت ما این است که JSP با پی اچ پی، جاوا با ای اسی پی و تمامی این ها و همین طور دروپال با جوملا در کلیت موضوع و ایندکس وب سایت تفاوتی نخواهد داشت و بر ویژگی های وب سایت شما به طور محسوسی چیز هایی را اضافه خواهند کرد که به طور کامل به زودی مورد بررسی قرار می گیرند.

اما در این میان نیز به مقایسه این سیستم های طراحی و مهندسی میرسیم که بسیار نیز می تواند مهم باشد و باید مد نظر داشته باشید در این بین تفاوت های اشکار این سیستم های طراحی بیان می شود.

مفهوم وردپرس "سئو دوست" است به چه معنی می باشد

حتما می دانید که وردپرس پر استفاده ترین سیستم مدیریت محتوا و همین طور طراحی وب در سراسر جهان است و از این نظر گوی رقابت را با فاصله بسیار از جوملا و همین طور با فاصله ای قابل ذکر تر از دروپال ربوده است و حتی اگر به وب سایت های ایرانی نیز سر بزنید بیشتر آن ها با وردپرس طراحی شده اند تا دروپال و جوملا و حتی برخی زبان های برنامه نویسی خاص.

اما باید بدانید وردپرس در بحث رسیدن به سئو قدرتمند ترین سیستم مدیریت محتوا است و این کار را با استفاده از افزونه هایی که دارد بسیار راحت شده و می توان گفت اگر قصد شما راه اندازی وب سایتی برای کار های فروشگاهی، خبری، دانلود و مجله تفریحی و ... است بهترین گزینه می تواند برای شما وردپرس باشد، زیرا می توان در ان افزونه هایی مانند

Yoast و خدمات آن

این گزینه یکی از بهترین ابزار ها است نه تنها برای این که به شما ثابت کنیم وردپرس مسیر راحت تری را برای شما خواهد داشت که به سئو برسید بلکه ویژگی های خاصی را نیز درون خود جای داده است که برای رسیدن به ان ها بهتر است از یواست استفاده کنید زیرا بسیار راحت تر به نتیجه خواهید رسید، کافی است این کلمه و یا نام افزونه را در موتور های جستجو دنبال کنید تا متوجه قدرتمند بودن آن شوید و پس از نصب و تست ان بیشتر با ویژگی های این پلاگین اشنا شوید، البته باید بدانید که وردپرس با PHP نوشته شده است که به شما گوشزد خواهد کرد زبان های برنامه نویسی در مقابل سیتسم های مدیریت محتوا ضعیف و نا توان نخواهند بود و هر کدام از ان ها ویژگی های خاص خود را خواهند داشت.

طراحی وب با زبان برنامه نویسی

پس مدیریت سئوی وب سایت های طراحی شده با زبان های برنامه نویسی چه خواهد شد؟

البته که یکی از بزرگ ترین بخش های موجود در دنیای وب زبان های برنامه نویسی است که اهمیت ویژه ای را خواهد داشت و همین طور بخش های زیادی از سایت هایی که ما روزانه به آن ها سر میزنیم از سیستم های مدیریت محتوا استفاده نکرده اند و ترجیح آن ها بر این بوده که از زبان هایی مانند جاوا، ای اس پی، پی اچ پی و یا حتی پایتون استفاده کنند.

تمامی این ها در نتایج وب با یکدیگر تفاوت نخواهند داشت، اما این نکته را در نظر داشته باشید که سئوی وب سایت در سیستم های زبان برنامه نویس کمی پیچیده تر و همین طور بسته به برنامه نویسی و برنامه نویس ان صفحه ی وب خواهد داشت و در این میان نیز تفاوت های بسیاری دیده می شود با یک برنامه نویس و برنامه نویس دیگر حتی در طراحی دو سایت که به ظاهر بسیار به یک دیگر شبیه هستند و از ویژگی های یکسانی نیز برخوردار هستند.

البته که اشتباه است که اگر بگوییم ASP و یا برخی زبان های دیگر برای طراحی وب مناسب نیستند زیرا در سئو به مشکل بر خواهید خورد، خیر زیرا سیستم مدیریت محتوا با زبان های برنامه نویسی نظیر ASP PHP و ... ساخته می شود.

اما مسئله این جاست که این زبان ها در نتیجه رسیدن بسیار با یکدیگر متفاوت هستند و ویژگی های خاصی را نیز شامل می شوند، مثلا تعداد پلاگین و همین طور اعتبار و برنامه نویسی افزونه جامع تری برای وردپرس نسبت به دیگر سیستم های مدیریتی تحت وب وجود خواهد داشت.

پس سئوی بیرونی وب سایت چه می شود؟

لطفا این نکته را مد نظر داشته باشید که تا این جای کار هیچ تفاوتی در سیستم مدیریت محتوای وب شما از نظر سئوی برونی وب وجود نخواهد داشت و این امکان به وجود می اید که شما برای سئوی برونی ازاد هستید از یک الگوریتم و یا کار خاصی پیروی کنید که می تواند بسیار نیز جالب توجه و مد نظر طراحان وب در دنیای وب باشد.

شما باید فارغ از هر زبانی که برای طراحی وب خود استفاده می کنید بر این ویژگی سعی داشته باشید که سایت شما باید از نظر بیرونی نیز تایید شده و همین طور سئو شده باشد و ویژگی های خاص خود را نیز داشته باشد و امکانات بسیاری را نیز پشتیبانی کند. در واقع هدف گوگل نیز همین است که سایت ها بیشتر درگیر این باشند که بیرون از وب سایت خود را خارج از زبان برنامه نویسی و طراحی و همین طور ویژگی های دیگر به صورت یک فرم جامع طراحی کرده و همین طور به نتیجه برسانند و موفقیت را نیز به طور تضمینی در نظر داشته باشند که امکانات خوبی را نیز گوگل به طور کلی برای طراحان وب مطرح کرده است به طور مثال: خرید بک لینک و همین طور رپرتاژ آگهی  از مهم ترین ویژگی های رسیدن به این بخش خواهند بود که شما می توانید با استفاده از پکیج هایی که بکوریتی در اختیار شما قرار داده است به این نتایج رسیده و موفقیت خوبی برای سایت و یا کسب و کار خود رقم زنید که این روز ها استارتاپ و همین طور کسب و کار ها از مهم ترین بخش های درآمدی در کشور های در حال توسعه و صد البته جهان اولی و پیشرفته می باشد که روز به روز نیز بر تعداد این وب سایت ها افزوده می شود و امکانات بیشتری نیز در این بین قرار می گیرد که بزودی تعداد بیشتری از ان ها را به خدمت شما اعلام خواهیم کرد.

ویژگی های سئوی موفق (عمومی)

این بخش به شما نشان خواهد داد که چگونه متوجه شوید وب سایت شما به طور عمومی دارای المان های نخست سئو می باشد و می توان گفت در سایت طراحی شده و یا ایجاد شده توسط شما از ویژگی های خاصی استفاده شده است که آن ها را سئوی درون صفحه ای وب می نامیم!

امکان تغییر عنوان و همین طور خاصیت ALT موجود در تصاویر وب

امکان تغییر پیوند یکتای مربوط به پست ها یا همان URL های موجود بر روی وب

ایجاد نقشه سایت بر روی وب و همین طور ایجاد برخی از سفارشی سازی بر روی آن

صفحهات وب سایت برای موتور های جستجو و همین طور کاوش گر ها و خزنده ها قابل درک باشد و در طراحی ان ها از خاصیت هایی استفاده نشده باشد که گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگری آن را پس زند.

سایت Flash نبودن و همین طور برخی ویژگی های دیگر که سایت را از حالت واکنشی دور خواهد ساخت مانند سایت هایی که فقط خاصیت نمایشی خواهند داشت و البته گوگل نیز این وب سایت ها را در دسته های برتر خود قرار نخواهد داد.

باور غلط همیشگی

همین طور همیشه در دنیای سئو و طراحی وب این نکته را به یاد داشته باشید که هیچ کس نمی تواند بگویید تعریف جامع و کاملی را از سئوی صد در صدی محتوای وب دارد که این نکته بسیار اشتباه است و می توان گفت سئو یکی از پیچیده ترین ویژگی های موجود در دنیای وب است که تفاوت هایی نیز در مورد این سئو در صورت استفاده درونی در محتوای وب و همین طور سیستم های طراحی قرار خواهد داشت و بهتر است در حین انتخاب این سیستم طراحی بر این دقت داشته باشید که آیا لازم است شما حتما از زبان برنامه نویسی خاصی استفاده کنید و یا در حین استفاده از سیستم های مدیریت محتوای از سیستم خاصی استفاده کنید و ویژگی های خاص و متمرکز به خود را نیز داشته باشد و یا خیر!

PHP

پی اچ پی را می توان یکی از خاص ترین موفق ترین و البته قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی تحت وب دانست که البته کاربرد های زیادی نیز در دنیای وب دارد و همین طور باید بدانید وردپرس یکی از پر استفاده ترین سیستم های مدیریتی و همین طور پر استفاده ترین سیستم مدیریت محتوا از پی اچ پی در زبان طراحی خود استفاده خواهد کرد و بهترین زبان می تواند برای کسانی باشد که قصد دارند زبانی پر درآمد و همین طور امکانات بسیار را فرا گیرند و همین طور ویژگی های خاص پیاده سازی و دردسر های زیادی را نیز نداشته باشند و همین طور این امکان به شما خواهد گفت که پی اچ پی چه چیز هایی را برای وب شما به ارمغان می آورد و امکاناتش به چه صورت خواهد بود.

باید بدانید که وب سایت بکوریتی نیز با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP بنا نهاده شده است و از امکانات خوب این زبان نیز به طور کامل می توان در طراحی ها استفاده کرد.

همین طور سعی کنید در زبان و نشانه های نمایش وب سایتتان به گوگل نیز نهایت دقت را داشته باشید که اهمیت بسیاری خواهد داشت منظور همان کد های اچ تی ام ال سی اس اس و همین طور جاوا اسکریپت می باشد که از اهمیت بسیار زیادی نیز برخوردار است و بهتر است آشنایی حداقلی را نیز با این زبان ها داشته باشید که می تواند وب سایت شما را برای نمایش در موتور های جستجو مانند گوگل یاهو و همین طور بینگ قدرتمند تر نماید و شما نیز بهتر است از امکانات مورد تایید استفاده کنید و همین طور ویژگی های خاصی را نیز در این بخش مورد استفاده قرار دهید که بسیار نیز کاربردی خواهند بود.

همین طور در بخش آخر این مقاله نیز بهتر است مراجعه ای داشته باشیم به این که در صورتی که قصد دارید از الگوریتم های کاری پیچیده ای استفاده کنید که نیازمند تعریف برخی از دستورات خاص است شما بهتر است از زبان های برنامه نویسی مانند پی اچ پی ای اس پی و همین طور زبان های دیگر استفاده کنید که کار ها را بسیار برای شما سبک تر اسان تر و همین طور قابل فهم تر خواهند کرد و امکانات زیادی را نیز در این بین خواهد داشت و ویژگی های نام برده نیز امکانات خوبی را در طراحی وب های مناسب کسب و کار های خاص خواهند داشت.

البته تجربه ثابت می کند افرادی که می خواهند به سرعت به پیشرفت در سئو و جذب بازدید برسند بهتر است سیستم های مدیریت محتوای وب را بر روی سرور های خود تست کرده و سپس نیز نتیجه مورد نظر خود را با سایت های دیگر مقایسه و بررسی و ارزش یابی نمایند!

سئوی جوملا

نکات اشتباه در مورد سئو سیستم های مدیریت محتوا


سئوی وردپرس و جوملا کم تر تفاوتی دارد/ 0 نظر / 29 بازدید